Wyjscie Awaryjne

więcej informacji

O MISTRZOSTWACH

Przy wsparciu Miasta Bydgoszczy mamy zaszczyt zaprosić Was na pierwsze Bydgoskie Mistrzostwa Escape Roomów, które odbędą się w trzech, ekscytujących i zróżnicowanych etapach!

Zbierzcie drużynę od 2 do 4 osób, zarezerwujcie sobie jeden wieczór na przeprowadzenie ETAPU ONLINE (od 2.08.2021 do 14.9.2021), w którym zmierzycie się z podchwytliwymi zagadkami, stworzonymi przez naszych Mistrzów Gry!

Następnie, gdy uda Wam się przedostać do drugiego etapu - MIEJSKIEJ GRY TERENOWEJ - staniecie w szranki z czasem i miejską tajemnicą. W samym sercu Bydgoszczy zorganizowaliśmy dla Was nie tak łatwą grę miejską. Po otrzymaniu pakietu startowego Wasz czas się rozpocznie, a tylko 12 najlepszych i najszybszych drużyn przejdzie do WIELKIEGO FINAŁU, który rozegra się w specjalnie przygotowanym, nigdy nieopublikowanym scenariuszu. Gra ta będzie stanowić równocześnie fabularny prolog do premierowych Morskich Opowieści od Wyjścia Awaryjnego.

Możesz przystąpić do nich w dowolnym czasie, aż do dnia 14.09.2021

I i II etap jest ON-LINE oraz na wolnym powietrzu

Są bezpłatne!

Finał odbędzie się w specjalnie przygotowanym i zdezynfekowanym escape roomie

Przygotowaliśmy kilka ciekawych nagród dla wszystkich uczestników oraz finalistów

ETAP I - ONLINE

od 2.08.2021 do 14.09.2021

Nie ma to jak dobra rozgrzewka, prawda? Teraz będzie łatwo, ale poziom trudności wzrośnie z każdym etapem!

Wybierzcie dogodny wieczór, rozsiądźcie się wygodnie, przygotujcie ulubiony napój :) Na tym etapie nie ma pośpiechu. Nie musicie być nawet razem ze sobą w tym samym mieście. Liczą się jedynie poprawne odpowiedzi na nasze zagadki, przesłane do nas w sierpniu, a nawet we wrześniu!

Jak to będzie wyglądało? Nasi Mistrzowie Gry przygotowali 7 zagadek, dość prostych i przystępnych. Przy pomocy Waszego sprytu, dociekliwości i spostrzegawczości, przeczesując internet wszerz i wzdłuż natraficie z pewnością na właściwe odpowiedzi. Mogą one przybrać różnoraką formę (zagadki, informacje jak i same odpowiedzi). Gdy tylko pokonacie wszystkie zadania, zapisujecie dane drużyny w zgłoszeniu oraz podajecie poprawne odpowiedzi, a następnie całość wysyłacie prosto do nas :)

My w ciągu pięciu dni roboczych wszystko sprawdzimy i przekażemy Wam info co dalej! Powodzenia!

Nagroda: każdy uczestnik ETAPU ONLINE otrzyma specjalną odznakę, która zostanie przypisana do prywatnego konta uczestnika na portalu Lockme.pl

Regulamin: kliknij TUTAJ aby pobrać regulamin mistrzostw.


ETAP II - GRA MIEJSCA

od 15.08.2021 do 15.09.2021

Tym razem trzeba będzie odstawić wszelkie urządzenia elektroniczne na bok - wyruszycie na miasto z realną mapą! Przecież każdy z Was myślał kiedyś o tym, aby zostać prawdziwym poszukiwaczem skarbów, prawda?

Rzecz wydarzy się w Bydgoszczy, pośród murów i skwerów, kryjących niejedną wszak tajemnicę! Niedawno zakończone prace archeologiczne wyjawiły bowiem transkrypt historii niesłychanej. W sposób niechlubny, lecz całkowicie uzasadniony zdobyliście ów pergamin - wydawać by się mogło - egzemplarz niepodrabiany! Lecz problem jeden zaistniał taki: jest on dość wybrakowany..

Wasza drużyna będzie musiała zatem odwiedzić kilka punktów w centrum miasta i ustalić, czy historia zawarta w artefakcie faktycznie miała miejsce. Nie dajcie się jednak zbyt mocno pochłonąć urokom Bydgoszczy, ponieważ jedynie 12 najszybszych drużyn dostanie się do Wielkiego Finału! Tu czas i prawidłowe odpowiedzi są już bardzo ważne! Do zobaczenia na szlaku!

Nagrody:
- za udział w Grze Miejskiej dana drużyna otrzyma zniżkę na grę w escape roomie Wyjścia Awaryjnego, wynoszącą 30 PLN!
- za ukończenie Gry Miejskiej z powodzeniem każdy uczestnik otrzyma unikalną drewnianą odznakę Wyjścia Awaryjnego, upamiętniającą to wydarzenie!

Regulamin: kliknij TUTAJ aby pobrać regulamin mistrzostw.


ETAP III - WIELKI FINAŁ

od 25.09.2021 do 26.09.2021

Każda przygoda ma swój finał. Nie inaczej będzie tym razem! Najszybsze 12 drużyn spotka się w Wielkim Finale w specjalnie przygotowanym escape roomie. Będzie to przygoda stanowiąca jednocześnie fabularny prolog do 'Morskich Opowieści', których premiera jest tuż za rogiem. Gracze nie będą mieli do pomocy podpowiedzi Mistrza Gry i muszą liczyć tylko na siebie! Niechaj wygra najlepszy!

Nagrody:
- za zajęcie pierwszego miejsca zwycięska drużyna otrzyma bon o wartości 900 zł, do wykorzystania w portalu Lockme.pl,
- za zajęcie drugiego i trzeciego miejsca obie drużyny otrzymają Voucher na grę w "Morskich Opowieściach" od Wyjścia Awaryjnego.

Regulamin: kliknij TUTAJ aby pobrać regulamin mistrzostw.

FAQ

Tak! Nie pobieramy żadnych opłat za wzięcie udziału w zabawie.

Spokojnie, w etapie ONLINE czas udzielenia odpowiedzi oraz długość samej gry nie ma znaczenia. Liczą się tylko poprawne odpowiedzi oraz prawidłowe dane zapisu Waszej drużyny. Jeśli jest Wam tak wygodniej, możecie podzielić analizę poszczególnych zadań i zagadek na różne dni. Pamiętajcie tylko, by przesyłając zgłoszenie oraz poprawne odpowiedzi sprawdzić jeszcze raz, czy są one prawidłowo wpisane w odpowiednie pola (przeglądarka może nie zapamiętać poprzednio wprowadzonych danych i odpowiedzi lub może automatycznie wstawić inne). MOŻNA PRZESŁAĆ TYLKO JEDNO ZGŁOSZENIE ORAZ ODPOWIEDZI. Zgłoszenia i odpowiedzi, wysyłane na raty, nawet przez tę samą drużynę, nie będą podlegały weryfikacji i będą odrzucone. W razie pytań piszcie do nas na adres mistrzostwa@wyjscieawaryjne.pl

Nie! Dla etapu ONLINE wystarczy przeglądarka internetowa z obsługą HTML5, umiejętność korzystania z usług Google Maps, Google Street View, YouTube, wyszukiwarki Google lub innych podobnych usług.

Wystarczy, że wypełnicie poprawnie 1. formularz, zawarty na początku strony internetowej z etapem ONLINE, zawierający rubrykę z zapisem Waszej drużyny, a następnie udzielicie poprawnych odpowiedzi na wszystkie pytania i zagadki. System nie poinformuje Was, czy dana odpowiedź jest poprawna czy też nie.

Nie. Wystarczy, że jedna osoba z Waszej drużyny zapisze drużyne oraz udzieli wszystkich odpowiedzi na pytania i zagadki. Można zgłosić tylko jedną drużynę oraz podjąć tylko jedną próbę w etapie ONLINE.

O tym, czy Wasza drużyna zakwalifikowała się do II etapu, tj. GRY MIEJSKIEJ, dowiecie się najpóźniej w ciągu 5 dni roboczych, na adres e-mail podany w formularzu zapisu drużyny. Gdyby okazało się, że adres jest podany błędnie, będziemy informować Was w miarę możliwości telefonicznie lub za pomocą SMS.

Tworząc etap ONLINe dopełniliśmy starań, aby wszystko funkcjonowało poprawnie, a całość była testowana na różnych urządzeniach. Jeżeli jednak pojawiają się problemy techniczne, które utrudniają Wam zabawę albo wręcz uniemożliwiają ukończenie etapu online, napiszcie nam o tym na adres: mistrzostwa@wyjscieawaryjne.pl - niezwłocznie postaramy się sprawdzić te niedogodności i pomóc w ukończeniu etapu ONLINE. Pamiętajcie, że czas przy etapie ONLINE nie ma znaczenia - liczą się tylko poprawne odpowiedzi oraz prawidłowe dane przy zapisie Waszej drużyny!

Nic nie szkodzi! Zagadki nie wymagają od Was znajomości miasta. W etapie pierwszym w zupełności wystarczą informacje dostępne w internecie. Etapy drugi i trzeci mają natomiast miejsce w Bydgoszczy i wierzymy, że będzie to doskonała okazja, żeby poznać bliżej to miasto i skorzystać z jego wszystkich atrakcji!

KONTAKT


Bydgoskie Mistrzostwa Escape Roomów powstały dzięki udziałowi Miasta Bydgoszcz.