Wyjście Awaryjne - ESCAPE ROOM BYDGOSZCZ

Wkrocz w samo serce filmowej przygody!

Scenariusze

WYBIERZ SWOJĄ PRZYGODĘ!


Aby dowiedzieć się więcej na temat danego scenariusza kliknij na odpowiedni obrazek znajdujący się poniżej.
Jeśli chcesz poznać podstawowe zasady gry, spójrz tutaj.

Więcej szczegółów!

LEGENDA MIECZA

Wyrusz po przygodę!

Więcej szczegółów!

MORSKIE OPOWIEŚCI

W niewoli piratów

Więcej szczegółów!

W CIENIU PIRAMID

Odkryj tajemnicę faraonów

Więcej szczegółów!

NAUTILUS: PODMORSKA PRZYGODA

Toniemy!

Więcej szczegółów!

CELA NR 4

Trafiłeś za kratki!

Więcej szczegółów!

PLAN NA WŁAM

Zlecenie jakich wiele?

Więcej szczegółów!

OPERACJA: METRO

Czy uratujesz miasto?

Więcej szczegółów!

SKARBIEC

Brawurowy napad!

Więcej szczegółów!

TAJEMNICA WŁADCY NILU

Zbadaj starożytny grobowiec!

Więcej szczegółów!

PIRACKA TAWERNA

Skorzystaj z zamieszania i wykradnij mapę skarbów!

Info

Najlepsza rozrywka w mieście!

Wyobraź sobie, że choć na moment możesz wcielić się w rolę ulubionego bohatera z filmu czy dobrej książki, poczuć atmosferę wszystkich tych miejsc, które od zawsze zapierały dech w piersiach albo uwikłać się w historię i przygodę tak niezwykłą, iż zdołasz zapomnieć o szarej codzienności.

Tak, tworzymy te miejsca.

Będziecie mogli splądrować starożytne egipskie piramidy, zanurzyć się w głębinach oceanu, walcząc na pokładzie tonącego okrętu podwodnego o ostatnie resztki powietrza, a nawet odbyć podróż do wnętrza opuszczonego zamku w poszukiwaniu Excalibura, legendarnego miecza Króla Artura.

Nie ma dla nas świata, w którego ramy nie potrafilibyśmy Was zabrać.

Nie wierzycie? Zerknijcie na opinie poprzednich śmiałków tutaj. Więcej z nich znajdziecie na naszym Facebooku, wizytówce Google, a także na portalu LockMe.pl.

Wybierz scenariusz klikając tutaj lub zapoznaj się ze szczegółami tej rozrywki:

Najlepszą przygodę odbywa się z drużyną!

Samotny podróżnik nie ma z kim dzielić się wrażeniami, a te zostają w nas i wracają po latach tylko, gdy przeżywasz je w gronie przyjaciół lub rodziny. Dlatego też potrzebujesz przynajmniej jednego towarzysza, choć w małym gronie jest zdecydowanie trudniej. Maksymalnie możesz zabrać ze sobą łącznie do 5 osób (pamiętaj tylko, że gra będzie wówczas nieco łatwiejsza).

Najcenniejszym kluczem jest współpraca, wzajemna komunikacja i drużynowe rozwiązywanie problemów. Dopiero zgrany zespół jest w stanie myśleć o sukcesie. Paczka znajomych, rodzinna gromadka, para zakochanych czy zespół pracowników - każda konfiguracja jest dozwolona :)

To będzie wasza godzina!

Jak się przekonacie u nas zegar tyka bardzo,
bardzo szybko...

Choć Wasza przygoda potrwa około 60 minut - przybądźcie nieco wcześniej. W naszej obszernej poczekalni Mistrz Gry przybliży Wam dodatkowe zasady, w tym kwestie bezpieczeństwa, a także wprowadzi Was w fabułę scenariusza.

Jest tam również szatnia oraz miejsce na Wasz ewentualny bagaż. Po grze możecie zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie, a także odpocząć przy naszych grach planszowych :)

Wycieczka do Egiptu za 40 zł? Tak!

Nasze scenariusze to wysokobudżetowe produkcje, tworzone przez piętnastoosobowy zespół artystów. Koszt budowy jednej gry to wydatek rzędu nawet 150.000 zł! Pomimo tego staramy się, aby ceny za przygody, które dla Was skonstruowaliśmy, były przystępne.

Cena biletu wstępu różni się w zależności od danego scenariusza, dnia gry oraz ilości osób biorących udział w zabawie. Więcej info znajdziesz w zakładkach poszczególnych scenariuszy, a także w podsumowaniu rezerwacji.

Możliwe też, że szukasz pomysłu na prezent. Zerknijcie tutaj, a powiemy Wam więcej o naszych niespotykanych voucherach prezentowych.

PromocjeRABATY RODZINNE

10 zł na każde dziecko poniżej 10 roku życia (maksymalnie 30zł na grupę) lub 30zł za okazaniem Karty Dużej Rodziny.

WIELOSZTUKI

Rezerwacja 3 pokoi i więcej! Skutkuje rabatem 10 zł na każdy zarezerwowany pokój.

Promocje nie łączą się ze sobą i obowiązują jedynie przy rezerwacjach z płatnością na miejscu. Możecie opłacić u nas wejście zarówno gotówką, jak i kartą.

Vouchery

Szukasz pomysłu na ciekawy upominek?
Wyjątkowe imienne vouchery to prezenty pełne niezapomnianych wrażeń!Voucher podarunkowy NAUTILUS

Vouchery są dostępne w formie kwotowej, to Ty decydujesz na jaką sumę prezent opiewa (np. 50, 100, 200 zł), a osoba obdarowana pokrywa po grze ewentualnie brakującą różnicę ceny, jeśli postanowisz zamówić voucher w kwocie niższej niż cena gry. Jeżeli kwota vouchera przewyższa cenę gry, pozostanie ona do wykorzystania w przyszłości.

Z takim biletem osoba obdarowana uprawniona jest do jednorazowej gry w wybranym przez siebie escape roomie w Bydgoszczy, w grupie maksymalnie do 5 osób.

Vouchery w wersji papierowej są dostępne do odbioru osobistego w naszych punktach w Bydgoszczy (prosimy o telefon przed przybyciem). Możesz zamówić je także z wysyłką pocztową (opłacając jej koszt) - voucher wyślemy w ciągu 2 dni od zaksięgowania wpłaty. Możemy również przygotować voucher w wersji elektronicznej i przesłać go na adres email. W mailu wraz z voucherem podamy Tobie numer rachunku bankowego dla dokonania przelewu (jest to najszybsza opcja – voucher otrzymujesz niebawem po złożeniu zamówienia).

Voucher podarunkowy PLAN NA WŁAM

Zamówienia przyjmujemy za pomocą poniższego formularza. Kliknij w żółty przycisk (ZAMÓW VOUCHER) i podaj nam proszę niezbędne dane.

Nie musisz podawać nam konkretnej daty oraz godziny gry. Ważność vouchera wynosi aż 12 miesięcy od chwili zakupu. Osoba, która go otrzyma samodzielnie wybiera dogodny termin.


Zamów voucher!

W razie pytań zadzwoń do nas: +48 574 309 281

Voucher podarunkowy W CIENIU PIERAMID
Voucher podarunkowy LEGENDA MIECZA
Voucher podarunkowy CELA NR 4

FIRMA GODNA ZAUFANIA

NAJLEPSI W POLSCE

Pierwszy pokój zagadek otworzyliśmy na początku 2015 roku, by jako jedna z nielicznych polskich firm przetrzeć szlaki nowej gałęzi branży rozrywkowej. Od tamtej pory zbudowaliśmy kultowy już escape room LEGENDĘ MIECZA, równie dobrze przyjętego NAUTILUSA oraz W CIENIU PIRAMID - wszystkie te escape roomy zajęły pierwsze miejsca w ogólnopolskim rankingu, według użytkowników portalu LockMe.pl. W Bydgoszczy są również dostępne pokoje Cela nr 4 oraz Plan na Włam, które również przez długi czas zajmowały pierwszą lokatę w lokalnym rankingu. Z każdym kolejnym naszym scenariuszem zamierzamy jeszcze bardziej podnosić poprzeczkę!

Od listopada 2016 roku działamy również w Warszawie, a przez ten czas odwiedziło nas ponad 20 tysięcy grup chcących przenieść się do innej rzeczywistości i stawić czoła zagadkom, jakie przygotowaliśmy.

To właśnie dzięki Wam mamy możliwość tworzyć escape roomy! Jest nam niezmiernie miło pracować dla tak fantastycznej społeczności fanów tej rozrywki! Dołożymy wszelkich starań, by każdy kolejny pokój, panujący w nim klimat i prowadzący Was scenariusz był lepszy od poprzedniego - dziękujemy!

Próba ucieczki z pokoju zagadek to zabawa nie tylko dla klientów indywidualnych - to także znakomity pomysł na wyjście firmowe, integrację czy sprawdzenie predyspozycji członka zespołu. Z naszych pokoi uciekali pracownicy takich firm jak:


WASZE BEZPIECZEŃSTWO

TO DLA NAS PRIORYTETOd początku istnienia kładziemy nacisk na bezpieczeństwo oraz fizyczny i psychiczny komfort naszych gości. W naszych escape roomach zadaniem graczy jest osiągnięcie konkretnego celu fabularnego, nie zaś wydostanie się z danego, fizycznie zamkniętego pomieszczenia (co można zrobić w każdej chwili i z każdego miejsca).

Obok systemu wentylacji oraz klimatyzacji w trosce o Wasze bezpieczeństwo zastosowaliśmy w naszych scenariuszach między innymi następujące rozwiązania:

 • drzwi wejściowe są stale otwarte (realizujecie cel gry),
 • zainstalowano dodatkowy przycisk bezpieczeństwa,
 • często istnieją dwie drogi ewakuacyjne z tego scenariusza,
 • zapewniamy nadzór dedykowanego Mistrza Gry (wizyjny i foniczny),
 • nie stosujemy unieruchomienia graczy,
 • nie używamy otwartego ognia ani ogrzewania gazowego!
 • w zasięgu graczy znajdują się tylko instalacje z bezpiecznym napięciem (co do zasady 5v i 12v),
 • gracze w każdej chwili mogą opuścić samowolnie przestrzeń gry,
 • nie stosujemy automatycznych wytwornic dymu,
 • gaśnica, czujnik CO, oświetlenie awaryjne - na wyposażeniu pokoju,
 • pokój zbudowany z elementów niepalnych lub uniepalnionych (Burnblock, Fire Protector),
 • ostatnia kontrola Państwowej Straży Pożarnej: 6.01.2019,
 • próbna ewakuacja: 15.02.2019, czas ucieczki poza nasz budynek: 43 sekundy (Jagiellońska) i 63 sekundy (Plac Teatralny),
 • Stosujemy w całości 'Standardy Bezpieczeństwa Polskich Escape Roomów'

Nasze scenariusze zostały w całości sprawdzone przez Państwową Straż Pożarną w Bydgoszczy, Powiatową Inspekcję Nadzoru Budowlanego oraz dodatkowo przez naszego prywatnego eksperta, rzeczoznawcę ds. zabezpieczeń przeciwpożarowych, Pana mgr. inż. Ryszarda Czaplewskiego. Jeżeli po grze będziecie mieli jednak jakiekolwiek uwagi, dajcie nam koniecznie o nich znać na maila (info@wyjscieawaryjne.pl).

FAQ

Często zadajecie nam pytania.
Oto nasze odpowiedzi na niektóre z nich:Tak. Bez złożonej rezerwacji interesujący Was scenariusz może być zajęty, albo też na miejscu może nie być Mistrza Gry, który mógłby Waszą grę poprowadzić.


Najbardziej popularne, popołudniowe i wieczorne terminy zajmują się czasem z kilkudniowym wyprzedzeniem, szczególnie w weekendy. Jeśli zależy Wam na konkretnym terminie to najlepiej złożyć rezerwację kilka dni wcześniej. Wszystkie aktualnie wolne wejścia są widoczne w zakładce „Scenariusze”, pod danym scenariuszem.


Rezerwacje można złożyć telefonicznie bądź internetowo za pomocą formularza znajdującego się w sekcji "Scenariusze", po kliknięciu na wybrany scenariusz. Zachęcamy do składania rezerwacji przez naszą stronę, dzięki czemu otrzymają Państwo maila z potwierdzeniem oraz podsumowaniem rezerwacji, w którym dodatkowo znajduje się też mapa dojazdu. Płatność gotówką dokonujemy wówczas po grze.


Oczywiście, zdarzają się sytuacje losowe, więc dopuszczamy możliwość odwołania rezerwacji. Prosimy tylko, abyście dali nam o tym znać! W tym celu należy skontaktować się z nami (telefonicznie lub mailowo: info@wyjscieawaryjne.pl) i poinformować o tym jak najszybciej, ponieważ zdarza się, że konkretny Mistrz Gry przyjeżdża na wybrany termin specjalnie dla Was.


Tak, na miejscu płatności można dokonać kartą lub gotówką.


Proponujemy zacząć od Legendy Miecza, której scenariusz jest według graczy najbardziej przystępny dla początkujących. Pamiętajcie, że obojętnie który pokój wybierzecie to mistrz gry będzie cały czas czuwał nad płynnością rozgrywki zapewniając wszystkim możliwie dobrą zabawę.


Zapraszamy nie wcześniej niż 10 minut przed wybranym terminem rezerwacji. Nie chcemy, aby goście z poprzedniego terminu przypadkowo zdradzili Wam fabułę i elementy gry (czasami entuzjazm po grze jest na tyle duży, że gracze nie zważają na kolejnych poszukiwaczy przygód, którzy jeszcze na danym scenariuszu nie byli ;) ). Ze względu na następujące po sobie gry prosimy także o punktualność - spóźnienie może spowodować skrócenie czasu gry.


Czas gry w każdym z naszych scenariuszy wynosi 60 minut. Wytłumaczenie zasad obowiązujących w escape roomie oraz zasad bezpieczeństwa, wprowadzenie fabularne, a także rozmowa o grze po jej ukończeniu to dodatkowe 10-15 minut. Bezpiecznie jest zarezerwować sobie około 75 minut.


Nasze scenariusze to rozrywka głównie umysłowa i manualna. Gościmy małe dzieci jak i osoby już emerytowane. Nie musisz mieć dobrej kondycji fizycznej aby bawić się u nas wyśmienicie! Ponadto wszystkie nasze pokoje są klimatyzowane, a niektóre z nich mają dodatkowo profesjonalną wentylację mechaniczną.


Żaden specjalny, swobodny czy sportowy strój nie jest przez nas wymagany. Jednak ze względu na specyfikę gry i aranżację pokoi zachęcamy do przyjścia w stroju, który zapewni Wam wygodę i komfort gry.


Scenariusz 'W Cieniu Piramid' opiera się głównie na formacie przygodówki, niemniej zawiera pewne elementy grozy (nie jest to jednak pokój straszny typu horror, a bardziej zaskakujący - badacie wszakże starożytną piramidę, a za plecami depcze Wam hitlerowskie wojsko, więc sporo w tej historii może się wydarzyć). Bez problemu uczestniczyły w grze m.in. kobiety w ciąży, natomiast młodsze i bojaźliwe dzieci najlepiej gdyby pozostawały w towarzystwie opiekuna. Osoby cierpiące na epilepsję nie powinny odwiedzać pokoju 'NAUTILUS: Podmorska Przygoda' oraz 'W Cieniu Piramid' (ewentualnie prosimy o kontakt z obsługą, z kilkudniowym wyprzedzeniem). W przypadku pozostałych medycznych bądź innych ewentualnych przeciwskazań w razie wątpliwości prosimy kontaktować się z nami telefonicznie bądź za pośrednictwem maila lub Facebooka. Postaramy się wyjaśnić wszystkie niepewności.


Tak. Nosidełko czy odczepiany wózek można położyć w dowolnym miejscu w escape roomie. Najmłodszy uczestnik zabawy miał 3 miesiące, zatem nie ma dolnej granicy wiekowej, która ograniczyłaby wejście do pokoju :)


Nie, nie ma to wpływu na grę. Może natomiast mieć wpływ na cenę biletu (patrz dział "info" i informacje o poszczególnych scenariuszach).


Tak. Prosimy zostawić obsłudze dane do faktury oraz dane kontaktowe (przede wszystkim adres e-mail) - wyślemy dokument na podany e-mail bez zbędnej zwłoki. Jeśli korzystaliście z usługi wcześniej będziemy potrzebować paragonu, który otrzymaliście przy zapłacie.

Kontakt

ZADZWOŃ, NAPISZ! NIE ZAPOMNIJ ŚLEDZIĆ NAS NA FACEBOOKU!

ZAPOZNAJ SIĘ Z OPINIAMI GRACZY NA PORTALU LOCKME.PL!

Wyjście Awaryjne

Wyjście Awaryjne


Legenda Miecza, Nautilus: Podmorska Przygoda, W Cieniu Piramid, Operacja: Metrom, Piracka Tawerna oraz Morskie Opowieści
Plac Teatralny 4/4, 85-069 Bydgoszcz

Cela Nr 4 oraz Plan Na Włam
Jagiellońska 73, 85-027 Bydgoszcz

Skarbiec oraz Tajemnica Władcy Nilu
Teren CWZS Zawisza
Gdańska 163, budynek strzelnicy,
85-915 Bydgoszcz

+48 574 309 281
Możesz do nas zadzwonić między 9:00 a 21:00 w dni powszednie oraz między 10:00 a 20:00 w weekendy i święta.


Scenariusze Legenda Miecza, Nautilus: Podmorska Przygoda, W Cieniu Piramid, Operacja: Metro, Piracka Tawerna oraz Morskie Opowieści znajdują się na Placu Teatralnym 4/4 - obok byłego klubu SAVOY przy ulicy Mostowej, wejście przez bramę obok banku PEKAO.

Scenariusze Cela Nr 4 oraz Plan na Włam mieszczą się przy ulicy Jagiellońskiej 73 w Bydgoszczy. Jadąc od Fordonu w stronę centrum to raptem 300 metrów przed CH Focus Mall, po tej samej stronie ulicy. Miejsca parkingowe dostępne są bezpośrednio u nas na placu lub po przeciwnej stronie Jagiellońskiej.

Scenariusze Skarbiec oraz Tajemnica Władcy Nilu znajdują się przy ulicy Gdańska 163 Teren CWZS Zawisza - budynek strzelnicy. Znajdujemy się naprzeciw wejścia do budynku HOTEL ZAWISZA. Miejsca parkingowe dostępne są bezpośrednio przed lokalem.